¿Cómo crear una tienda virtual sin fallar en el intento?

Kullanıcıların bir tür satın alma işlemi yapmak için sanal bir mağaza oluştururken sahip oldukları az güven ve güvenilirlik, girişimcileri işlerini çevrimiçi olarak başlatmaktan caydırdı; kullanıcılar arasında her zaman aşağıdaki gibi korkular vardı:

\»Ya kartımı klonlarlarsa?\», \»Çevrimiçi satın alırken fiziksel mağazadan daha pahalı olur\»,

\»Aldığım şeyi beğenmezsem?\» \»Aldığım şeyi bana yaşadığım yere getirmezlerse ne olur?\» \»Kredi kartım yoksa, çevrimiçi satın alamaz mıyım?\» diğerleri arasında.

Girişimciler tarafından Kolombiya\’da bir sanal mağaza oluşturma fikrinin ürettiği diğer korkular şunlardı: \»Mağazamda hemen hemen herkes nakit ödüyor, müşterilerim çevrimiçi olarak nasıl ödeme yapabilir?\», \»Biri klonlanmış bir kartla satın alırsa Nasıl yapabilirim öğren? \»,\» Bir e-ticaret sitesinin inşası için ödeyecek çok param yok \»\» Sanal gerçek olma hayalimi gerçekleştirmek için bana en iyi e-ticaret hizmetini kimin sunacağını bilmiyorum mağaza ”“ Zaten telefon rehberindeysem, neden bir sanal mağaza istiyorum? \» diğer düşüncelerin yanı sıra, yaptıkları tek şeyin ticari büyümeyi engellemek olduğunu düşünüyor.

Bugün İnternet çok daha güvenilir hale geldi; Alıcı karşısında, görevleri fiziksel satış noktasına gitmekten çok veya daha kolay hale geldi. Öte yandan, Créalo Digital gibi kapsamlı çözümlere sahip şirketlerin alanındaki deneyim ve bilgi birikimi sayesinde markalar için İnternet üzerinden giderek daha kolay satış hedefi de gerçekleşmiştir .

Bu nedenle Kolombiya\’da bir sanal mağaza oluşturmak için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

Görsel bir kimliğe sahip olmak

Bir ticari isim, markayı vurgulayan renkler ve onu tanımlayan ve sunulanlardan bahseden bir sembol. Amaç, pazarda tanınmak ve kendinizi rekabette farklılaştırmaktır. Mevcut ticari markaları kopyalamaktan kaçınmak, dava riskini ve dolayısıyla görseli ticari bir şekilde kullanma yasağını ortadan kaldırır.

Marka oluşturulduktan sonra, bir sonraki hedef alan adı bulmaktır

En yaygın hayal kırıklığı, istenen ismin başka bir şirket veya kişi tarafından alınmış olduğunu öğrenmektir. Parola, kalbini kaybetmemek. Bir öneri, adı özetlemek, bir kelime daha eklemek veya .com dışında alan adları kullanmak gibi alternatifler aramaktır.

Artık ihtiyaca göre ziyaretçilerin beklentilerini karşılayan bir sanal mağaza inşa etmek, izlenecek adım

İçinde neyin sunulduğunu, kimin sunduğunu, nerede bulunabileceğini ve sizinle nasıl iletişime geçilebileceğini anlatmak önemlidir. Site, ürünleri gösteren ve kullanıcıların bunları kolay ve güvenli bir şekilde keşfetmelerine ve satın almalarına olanak tanıyan sanal bir kataloğa sahip olmalıdır. Ayrıca, ürün, resimler, video, açıklama, garanti ve fiyat ile ilgili tüm bilgileri de sağlamalısınız, her alıcının satın alma kararını vermesi gereken öğelerden bazılarıdır.

Tüm ürünleri stokla

Başarılı bir satışın anahtarı, mevcut olmayan ürünlerin satılması alıcı için memnuniyet sorunları yaratacağından, sunulan tüm malların stokta bulundurulmasında yatmaktadır.

Ödeme süreci

Bir sonraki adım, müşterinin çeşitli ödeme şekilleri arasından seçim yapabileceği ve satın alınan ürünün teslimat yerini gösterebileceği net, ayrıntılı ve güvenli bir ödeme süreci sağlamaktır. Konyaaltı Escort

Son olarak, bir teslimat yöntemi tanımlamak önemlidir

Mallarını teslim almayı tercih eden insanlar olsa bile, çoğu alıcının ürünlerini evlerinin, ofislerinin veya arzu ettikleri yerin rahatlığında almayı sevdikleri inkar edilemez, bu nedenle tavsiye, Koordinatör gibi bir mal taşıma şirketi ile ortak olmaktır. Bu, özellikle uzaktaki kişilere toplama ve teslimatı kolaylaştırır.

Şimdi, şirket teslimat karşılığında para tahsilatını da kolaylaştırırsa, başarı garantilenecek!

Cumpliendo con dedicación y disciplina estos pasos anteriores, crear tu propia tienda virtual en Colombia, será muy fácil y más si lo haces con una empresa aliada como Créalo Digital, que cuenta con la trayectoria y experiencia en ecommerce.

¡Crear una tienda virtual es el futuro del comercio! ¡Contacta a un asesor ahora!

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.